Pedagogu izbraukuma seminārs, 2024.

17. un 18.06.2024. Rīgas Kultūru vidusskolas skolotājiem notika izbraukuma seminārs. Semināra pirmajā dienā tika apmeklēta Zaube pamatskola, kur notika tikšanās ar skolas direktori Vitu Krūmiņu. Skola skolēnu skaitā ziņā nav liela, bet skolas dzīve skolēniem ir ļoti aktīva. Notiek daudz skolas organizētie pasākumi, Latvijas skolas soma un Erasmus projekti.
Apmeklējām Zaubes baznīcu, kuras vēstures sākumi meklējami 1257. gadā. Par to mums pastāstīja bijušais Zaubes baznīcas draudzes vadītājs Ojārs Bīriņš.
Tikāmies ar Zaubes mazumtirdzniecības veikala “Skorpions” dibinātāju un vadītāju Arni Zvaigzni, kurš lieliski zina, kā pareizi pārdot, un šo prasmi ir licis lietā, izveidojot unikālu iepirkšanās vietu Zaubē, Cēsu novadā.
Otrajā dienā esam Vilhelma Purvīša dzimtajās mājās “Vecjauži.” Vidzemes ainava, Vilhelms Purvītis un “Vecjaužu” mājas veido kultūras vidi, kurā ietilpst ainavisks skaistums, mākslinieciskās izcilības un kultūras mantojuma apvienojums. Šī saikne papildina un iezīmē Latvijas bagāto kultūras vidi, kurā katrs elements rada neaizmirstamu kopējo ainu. Bez jauno mākslinieku izstādes “Pavasaris,” izstādes “Septiņi gudrie” un mājas apskates skolotāji piedalījās “Labbūtības sesijā.” Māksla un labbūtība šodien iet roku rokā, lai atraisītu cilvēku radošo potenciālu un veicinātu emocinālo veselību. Uzzīmēt un pateikt labus vārdus kolēģiem darba steigā ne vienmēr izdodas. Šajā kontekstā “Purvīša muzejs” piedāvā vērtīgu pieredzi, integrējot kultūras mantojumu, jaunrades aspektus un mākslas terapijas nozīmi kā labbūtību sabiedrībā.
Tās bija sajūtas, ko iesakām piedzīvot šovasar visiem kolēģiem!
Saulainu un ceļojumiem bagātu vasaru!

Foto