L-Universs, 2024.

23.02.2024. LU Zinātņu mājā notika studiju festivāls “L-Universs,” kurā Rīgas Kultūru vidusskola tika aicināta saņemt Latvijas Universitātes Skolu balvu 2023. Tas nozīmē, ka Rīgas Kultūru vidusskola ir laba nākamo studentu kalve, kas dot lielu ieguldījumu Latvijas Universitātei, kuplinot studentu saimi.
Ceremonija sākās ar erudīcijas spēli, kurā piedalījās 6 dalībnieki – no katra Latvijas novada viens pārstāvis. Rīgu pārstāvēja Rīgas Kultūru vidusskolas skolniece Anitra Berga (12.b) un skolotāja Dace Gaigale. Erudīcijas jautājumi pirmajā kārtā bija 20, otrajā – 10. Jautājumi bija no dažādām jomām.
Anitra izcili atbildēja uz dotajiem jautājumiem un Rīgas Kultūru vidusskola erudīcijas konkursā ieguva 1. vietu. Tā bija dubulta uzvara.
Pēc apbalvošanas 11.b, 12.a un 12.b klašu jauniešiem bija iespēja iepazīt Latvijas Universitātes daudzveidību – izzināt dabaszinātnes, sociālās zinātnes, humanitārās zinātnes un mākslu, pilnveidot sevi medicīnas un veselības zinātnēs. Sešos stāvos Zinātņu mājā bija iekārtoti informatīvie studiju stendi un materiāli. Universitātes studenti piedāvāja vidusskolu skolēniem dažādas studiju aktivitātes, lai viņi labāk izzinātu studiju iespējas Latvijas Universitātē.
Pasākums ir “tilts,” kur skolēni, domājot par savu karjeru, no viena izglītības posma var pāriet nākamajā.

Foto.