Kobe – Rīga, 11.2023.

Esam priecīgi turpināt apmaiņas programmu ar Kobe Ryukoku vidusskolu Japānā, kur pēdējo reizi kopā ar skolēniem bijām pirms pandēmijas – 2019. gada pavasarī. Nākamā vizīte Japānā bija paredzēta 2020. gada jūnijā, taču pandēmijas dēļ tā nevarēja notikt.
Ar diviem skolēniem (Emīlija Katrīna Arāja, 11.a un Kristaps Reinis Vikmanis, 12.a) Japānā viesojāmies no 09.11.2023. līdz 17.11.2023. Šajā laikā skolēni dzīvoja viesģimenēs.
Kobe Ryukoku vidusskola bija sagatavojusi plašu programmu – skolēni iepazina mācību procesu skolā apmeklējot mācību stundas un ārpusstundu pasākumus – klašu koru skati un rīta lūgšanu. Emīlijai un Kristapam bija jāprezentē Latvija vismaz 6 dažādās auditorijās – gan mācību stundu laikā dažādām klasēm, gan arī mieram pasaulē veltītā konferencē, kurā piedalījās gan skolēni no kaimiņu skolas, gan Kobes universitātes starptautisko attiecību pētnieks ar lekciju par šī brīža notikumiem pasaulē, gan arī Latvijas Republikas vēstniecības Japānā padomnieks Andžejs Kaševskis.
Pēc konferences, skolas zālē uzstājās vidusskolas koris ar dziesmu latviešu valodā “Pūt, vējiņi”.
Arī pēc Emīlijas un Kristapa prezentācijas pamatskolas skolēniem, pamatskolas koris uzstājās ar dziesmu latviešu valodā “Pūt, vējiņi”.
Ārpus skolas apmeklējām Kobes zemestrīces muzeju, Hyogo prefektūras mākslas muzeju, Kiyomizudera un Nishi Hongwanji tempļus Kyoto. Kopā ar viesģimenēm skolēni brīvdienās iepazina Osaku un Kobi.
Apmaiņas programmas ietvaros, no Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza tika nodota vēstule Kobes zooloģiskajam dārzam “Oji Zoo”, kurā mīt zilonīte Zuze, kura 1996. gadā 24. augustā aizceļoja uz Japānu kā dāvinājums zemestrīcē cietušās Kobes zooloģiskajam dārzam.