11.B klase ciemos pie Printful

24.01.2024. Rīgas Kultūru vidusskolas 11.B klases skolēni dizaina un tehnoloģiju pamatkursa ietvaros apmeklēja uzņēmumu “Printful“, kurā vispirms iepazinās ar uzņēmuma darba vidi, tam sekoja izzinoša un vērtīga uzņēmuma galvenās dizaineres Agneses Bites lekcija par dizaina domāšanas principiem un to īstenošanu uzņēmuma ikdienas darbā, piemēram, izstrādājot un papildinot Printful Dizaina rīku un veicot mājas lapas funkcionalitātes testēšanu un uzlabošanu. Noslēgumā Draugiem Group Mentoru kluba līdzdibinātājs un runasvīrs Jānis Palkavnieks kopā ar Printful darbiniecēm atbildēja uz skolēnu sagatavotajiem jautājumiem, sniedza ieteikumus uzņēmējdarbības uzsākšanai, padomu eksperimentēt un nebaidīties kļūdīties dizaina procesa laikā un iedvesmoja krāt pieredzi dažādos projektos un aktivitātēs ārpus mācībām skolā.
Parisa par savu ieguvumiem uzņēmējdarbības kompetencē: “Guvu ieskatu, kā darbojas lielie uzņēmumi, un sapratu, cik nozīmīgs ir darbu dalījums un sekošana līdzi savai attīstībai.”
Roberts: “Sapratu, ka lai gan uzsākt savu uzņēmumu nemaz nav viegli, taču mūsdienās tas ir vieglāk, un pat izdarāms, neieguldot savu naudu.”
Marta Luīze: “Mans personīgais ieguvums ir tas, ka nevajag baidīties no kļūdām. Lai gan tas ir kas tāds, ko es labi zinu, es neprotu uzskatīt kļūdas kā pozitīvas, un šeit dzirdētais pamazām palīdz šo uzskatu mainīt.”
Robertam, Krišam un Monai vislabāk palicis atmiņā J. Palkavnieka teiktais: “To, kas besī, var pārvērst naudā,” norādot uz problēmas un lietotāju vajadzību izpētes nozīmīgumu veiksmīga produkta vai pakalpojuma radīšanā.