11.b klase Berlīnē, maijs, 2024.

No 21.-24.05.2025. 11.b klases jaunieši ar divām skolotājām Eviju Rozentāli un Inesi Pitkeviču bija mācību praksē Berlīnē. 11.b klases jaunieši mācās kultūras un producēšanas virzienā.  Tā viņiem bija lieliska iespēja producēt kultūras izpēti Berlīnē. Mācību prakses metodika tika izmantota, lai izveidotu kultūras programmu, apskatītu un iepazītu nozīmīgus pasaules kultūras artefaktus un izpildītu darba burtnīcu, kur uzdevumi ir veidoti tieši šim braucienam. Būdami Berlīnē, varējām pārliecināties, ka Rīgas Kultūru vidusskolas skolēni iet kopsolī ar visas Eiropas izglītības sistēmu, jo Berlīnē pie Doma, un ne tikai, sastapām vairākas  skolēnu grupas, kuras arī pildīja darba lapas.

Trīs dienu programma bija ļoti intensīva. Pirmajā dienā ceļā uz naktsmājām apskatījām Berlīnes mūra fragmentus, Terora topogrāfijas muzeju, Potsdamas laukumu, Bundestāgu un Brandenburgas vārtus. Otrā diena bija Muzeju salas diena, kas sākās ar  Friedrichswerdersche baznīcas (Šinkela muzeja) un Berlīnes Doma apskati, Jauno muzeju, kur ir nozīmīga senās Ēģiptes, Antīkās Grieķijas, Krētas, senās Romas un viduslaiku māksla. Diena noslēdzās ar Pergamas altāra panorāmas apskati.

Trešajā dienā – neliela Bauhaus ekspozīcija, 19. gadsimta vācu romantisma mākslinieka Kaspara Dāvida Frīdriha izstāde, kas ir šīs vasaras Berlīnes viens no nozīmīgākajiem kultūras pasākumiem. Noslēgumā Šarlotenburgas pils un parka apmeklējums.

Alise par braucienu: “Personīgi man ļoti patika šis brauciens, jo bija interesanta programma, iespēja doties tālāk par Baltijas valstīm un savienot atpūtu ar mācībām.”

Parisa: “Šī ceļojuma laikā es secināju, ka šāda tipa mācību ceļojumus ir vērtīgi veikt, jo dzīvē apskatīt kultūras objektus, par ko runājam skolā, ir pavisam citādāk. Ceļojums ļāva mums arī labāk iepazīt vienam otru.”

Lai šādu programmu izveidotu un realizētu, tika veikti sistemātiski priekšdarbi. Skolēni paši izvēlējās apskates objektus, sagatavoja informāciju, kuru pastāstīja pie konkrētā objekta Berlīnē. Skolēniem jau ir bijusi līdzīga prakse Rīgā. Viņi meklēja gan nakts mājas, gan avio biļetes, un skolotājas bija tikai kā konsultantes dažādos jautājumos.

Rīgas Kultūru vidusskolas vērtības ir cieņa, sadarbība un uzticēšanās. Berlīnes brauciens skolas vērtības arī apliecināja, jo tās bija trīspusējas no skolotāju, skolēnu un vecāku puses.

Liels paldies 11.b klase skolēniem  un vecākiem par atsaucību un atbildību, realizējot mācību praksi Berlīnē!

Foto