Rīgas Kultūru vidusskola

Laikmetīga skola!

Dienas režīms
1.
8.00 - 8.40
2.
8.45 - 9.25
3.
9.35 - 10.15
4.
10.25 - 11.05
Pusdieno 1.a,b,c; 2.a,b; 3.a,b; 4.a; 10.a,b,c klases
5.
11.30 - 12.10
Pusdieno 4.b,c; 5.a,b,c; 6.a,b,c; 11.a,b,c klases
6.
12.35 - 13.15
Pusdieno 7.a,b,c; 8.a,b; 9.a,b; 12.a,b,c klases
7.
13.35 - 14.15
8.
14.20 - 15.00
9.
15.05 - 15.45

Jaunumi


Publicēts otrdien 12. februārī

     6. februārī 1. - 3. klases svinēja Meteņus sniegotajā skolas sporta laukumā, kur norisinājās atraktīvas izdarības - vizināšanās ar ragaviņām, sniega bumbu velšana un ziemas stafetes. Meteņi ir pavasara sagaidīšanas svētki, tāpēc tika skandinātas latviešu tautas dziesmas. Pēc jautrajām nodarbēm vēl jo gardāka šķita līdzi paņemtā tēja un pīrādziņi! Skolā bērni atgriezās sārtiem vaigiem un atpūtušies.
Paldies 1. - 3. klašu audzinātājiem par pasākuma organizēšana!
Bildes

Publicēts ceturtdien 7. februārī

     6.februārī RKV radošās pašizpausmes "Lietišķās etiķetes" pulciņa nodarbība notika viesnīcas "Avalon Hotel & Conferences" restorānā. Vecākais viesmīlis Reinis Rostoks vadīja nodarbību, kur detalizēti izstāstīja par galda kultūru un viesmīļa ikdienas darbu.
     Nodarbībā bija iespēja nogaršot uzkodas, ko gatavoja šefpavārs Egīls Grīnfelds. Tas bija baudījums gan acij, gan garšas kārpiņām.
     Īpaša pateicība viesu uzņēmējiem - direktoram Dmitrijam Smetaņinam, un šarmantajai pārdošanas un mārketinga nodaļas vadītājai Unai Pilmanei par atbalstu studentu izglītošanā, kura gan sagaidīja skolēnus, gan nodarbības beigās viņiem izrādīja viesnīcu!
     Šis ir labs piemērs, kā interešu izglītība palīdz skolēniem iepazīt dažādu profesiju piedāvājumu Latvijā.
     Paldies Agritai Grosbartei RKV lietišķās etiķetes skolotājai par pasākuma organizēšanu!
Bildes

Publicēts otrdien 5. februārī

     1.februārī Rīgas Kultūru vidusskola tika filmēts "Swedbank" iniciatīvas "Dzīvei gatavs" klips. Filmas mērķis ir piesaistīt dažādu profesiju pārstāvjus piedalīties un vadīt mācību stundas skolēniem. Klipa galvenā varone ir skolniece, kuras sapnis ir kļūt par arhitekti. Kādā no fizikas stundām arī ierodas arhitekte, kura stāsta par fizikas noderību arhitekta darbā. Skolniece iedvesmojas un "savelk kopā", kā fizikā apgūstamā mācību programma būs svarīga nākotnē.
Klipā filmējās 8.a un 8.b klašu skolēni.
Filmas režisors: Reinis Spaile.
Operators: Jānis Andrējevs.
Producenti: film naked.
Klips tiks izmantots kā mācību materiāls un būs pieejams sociālajos tīklos.
Paldies klases audzinātājiem un tehniskajam personālam par filmēšanas priekšdarbu veikšanu!

Publicēts pirmdien 4.februārī

Publicēts ceturtdien 31. janvārī

     Studijā "F.O.R.M.A." tapusi ģimenes spēlfilma "Vecā dārza noslēpums". Divu varoņu tēlos ir iejutušies RKV skolēni - Niks Rapšs (5.c) un Emīlija Jakubāne (2.a). Filmas galvenais fokuss ir bērnu četrotne, kuri ir gana atraktīvi, apķērīgi un apņēmīgi. Viņi reizēm ielavās un spēlējas bijušā VEF inženiera, pensionāra Armanda aizaugušajā dārzā. Tomēr idille beidzas, kad uzrodas viltīgais uzņēmējs Kārlis un tad atklājas patiesais vecā dārza noslēpums…

Publicēts piektdien 25. janvārī

     Zvaigžņu stundas norises kārtība.

Publicēts piektdien 21. decembrī

     13. decembrī 12.b klases skolēniem bija iespēja tikties ar fonda Mākslai Vajag Telpu pārstāvēm. Pirmajā nodarbības daļā bija lekcija, kur skolēni iepazinās ar 20.gs. latviešu māksla, otrā daļā – sniegta neliela informācija par fonda darbību un diskusija par laikmetīgo mākslu. Fonda pārstāvēm izdevās ieinteresēt vidusskolēnus domāt par laikmetīgo mākslu un arī turpmāk apmeklēt izstādes. Noslēgumā no fonda RKV bibliotēkai tika uzdāvināta mākslas grāmatu kolekcija.
Informācija

Publicēts pirmdien 10. decembrī

Publicēts piektdien 7. decembrī

     28. novembrī Globālās izglītības nedēļā(GIN) 12. b klases skolēni sadarbībā ar LAPAS noskatījās dokumentālo filmu "PATIESĀ CENA". Tas ir stāsts par "ātrās modes" industrijas aizkulisēm un ēnas pusēm. Producents Maikls Ross saka: "Filma stāsta par to, ko mēs velkam mugurā, kas šo apģērbu ražo, un kā apģērbu ražošana ietekmē pasauli. Filma uzdod jautājumu, kāpēc apģērba cena laika gaitā samazinās, bet apģērba ražošanas ietekme uz vidi un cilvēkiem palielinās. Filma meklē atbildi - kas patiesībā maksā par mūsu apģērbu."

Publicēts otrdien 4. decembrī

     RKV skolēnu mācību uzņēmumu izstāde (izstādes laikā tirdzniecība nenotiek) trešdien, 5. decembrī, garajos starpbrīžos skolas aktu zālē, 4. stāvā.

Publicēts otrdien 4. decembrī

     Piektdien, 30. novembrī skolas folkloras kopas "Krulla" 1. klašu skolēni devās uz multiplikācijas filmu "Saule brauca debesīs". Kinoteātrī viņus intervēja LNT ziņu raidījums "900 sekundes".
Video

Publicēts otrdien 4. decembrī

     Japāņu kino vakars, ceturtdien, 6. decembrī, skolas aktu zālē, plkst. 14.20. Sadarbībā ar Japānas vēstniecību Latvijā.

Publicēts pirmdien 3. decembrī

     1. decembrī Rīgas Tehniskās universitātes telpās norisinājās ikgadējā stāstnieku konkursa "Teci, teci valodiņa" fināls. Tajā stāstīšanas prasmes rādīja 106 jaunie stāstnieki no visiem Latvijas novadiem. Finālsacensībās var piedalīties bērni un jaunieši, kas ieguvuši augstāko vērtējumu konkursa reģionālajās kārtās. RKV folkloras kopas "Krulla" dalībniece - Helma Elvīra Križevica (3.b klase) šī gada 6. novembrī ieguva I pakāpes diplomu konkursa Rīgas pilsētas kārtā. Arī 1. decembrī, sacenšoties ar Latvijas spēcīgākajiem stāstniekiem savā vecuma grupā, Helma ieguva I pakāpes diplomu un goda titulu - Dižā stāstniece.
Sirsnīgi sveicam Helmu!
Paldies visai Križevicu ģimenei par sniegto atbalstu bērnam ceļā uz panākumiem!

Bildes

Publicēts trešdien 28. novembrī

     23. novembrī Napo un zinātnieks ciemojās pie 1. c klases skolēniem. Viņi bērniem rādīja dažādus eksperimentus un stāstīja par sadzīves ķīmiju, par krāsvielām un smaržvielām. Tās ir vielas un lietas, kuras atrodamas lielveikalu plauktos un mājas skapīšos. Varoņu stāsti bija izglītojoši un rosināja diskusiju par specifiskiem darba drošības jautājumiem. Napo piedāvāja praktiskus risinājumus. "Labākais veids, kā mācīties no Napo, ir domāt", tā secina bērni pēc nodarbības.
Bildes

Publicēts pirmdien 26. novembrī

     Šajā mācību gadā turpinam skolēnu apmaiņas programmu ar Kobe Ryukoku High School (Kobe, Japāna). Trīs izglītojamie un skolotājs no Kobe Ryukoku High School viesojās Latvijā un Rīgas Kultūru vidusskolā no 11. līdz 19. novembrim. Oficiālā apmaiņas programmas atklāšanas ceremonija skolā notika 12. novembrī. Ceremonijā piedalījās ne tikai apmaiņas programmas skolēni un skolotāji, bet arī skolas vadība un 10.a,b, 11.a,b un 12.a,b klases. Atklāšanas ceremonijā savu valsti un skolu prezentēja gan Rīgas Kultūru vidusskolas, gan Kobe Ryukoku High School apmaiņas programmas skolēni.
     Atklāšanas ceremoniju vadīja 12.a klases skolnieces Marta Kreicberga un Diāna Leskavniece. Trīs skolēni no Rīgas Kutlūru vidusskolas viesosies Japānā 2019. gada aprīļa beigās.
Bildes

Publicēts ceturtdien 22. novembrī

     15. un 16. novembrī notika Latvijas simtgades koncerti. Katra klašu grupa veidoja priekšnesumu, kam par pamatu izmantoja latviešu tautas dziesmas. Sākumskolas skolēni skaitīja tautas dziesmas par ģimeni un tradīcijām, pamatskolas skolēni nodemonstrēja seno latviešu darba tikumus, vidusskolēni noslēdza koncertu ar skanīgām latviešu tautas dziesmām, kas bija veltītas Dzimtenes mīlestībai.
Paldies par atsaucību un dalību visiem 400 skolēniem, kuri piedalījās koncertos!
Paldies klašu audzinātājiem par atbalstu!
Paldies mūzikas skolotājai un vokālās instrumentālās grupas vadītājai G. Ozolai, folkloras kopas "Krulla" vadītājai I. Bērziņai!
Īpašs paldies latviešu valodas skolotājai Z. Apsalonei par tematisko ievirzi!
Fotografēja Simona Ponediloka (12.b)

Bildes

Publicēts piektdien 16. novembrī

     Mājturības stundās pamatskolas skolēniem Latvijas simtgades pasākumu ietvaros notika dzimtas recepšu apzināšana. Skolēni pierakstīja savas dzimtas recepti - to, kas gaišās emocijās atgādina māju sajūtu, smaržu un ēdiena garšu. Tad, aicinot klases audzinātāju, pie klāta svētku galda bija kopā Latvijas simtgades svētku noskaņās.
Paldies mājturības skolotājiem I. Jaunpetrovičai un E. Zommeram!
Bildes

Publicēts pirmdien 12. novembrī

     No 7. līdz 9. novembrim mūsu skolas skolēni Dāgs Ričards Gromskis, Roberts Lejnieks, Pauls Eduards Rašmanis (8.b) piedalījās konkursā "Ventspils IT Challenge 2018". 8.b puišu komandu strādāja daudz un nopietni, un 494 skolu konkurencē iekļuva finālā. Sīvā 3 valstu - Latvijas, Lietuvas un Igaunijas - konkurencē mūsu skolas komanda PCMania 2 ieguva godpilno 2. vietu. Konkursa laikā tika pārbaudītas prasmes izmantot jaunākās tehnoloģijas un multimediju apstrādes programmas uzdevumu risināšanā.
Paldies skolotājai Sandrai Gromskai par komandas atbalstīšanu visa konkursa laikā!
Bildes

Publicēts piektdien 9. novembrī

Publicēts otrdien 30. oktobrī

     Jebkurš rīdzinieks, aicināts nosaukt pazīstamākos Rīgas objektus, sāks ar Brīvības pieminekli, kam sekos Brāļu kapi. Abi izcilie tēlnieka Kārļa Zāles darbi. Viņam 28.oktobrī 130. jubileja. Brāļu kapi ir vieta, kurp dodamies godināt tos, kas izcīnījuši Latvijas brīvību,un vedam viesus parādīt un pastāstīt, cik varonīga bijusi mūsu tautas vēsture. Saulainajās oktobra dienās 6. - 8. klašu skolēni vidusskolēnu vadībā apmeklēja un iepazinās ar Rīgas Brāļu kapu memoriālo ansambli.
Paldies jaunajiem gidiem: Alisei Arājai, Elizabetei Jankovskai, Arnitai Agritai Umalas, Viesturam Markēvičam(11.a klase), Kortnijai Mārai Gurtlavai, Laurai Poļanskai(11. b klase),Agnesei Mennikai, Emīlijai Dzelzītei,Megijai Ikauniecei, Edgaram Veserim(11.c klase), Jānim Sārtam, Kristeram Skraucim, Dāvim Rašalam( 12.b klase), Robertam Freimanim, Armandam Džigunam( 12.c klase)!

Publicēts otrdien 30. oktobrī

     Iespējams sēžot skolas solā un pāršķirstot mācību grāmatu, nemaz nevar iedomāties,kur ved Latvijas ceļi? Latvijas vēsturi - iepazīt un ieraudzīt, izbaudīt, izjust - aktīvi darbojoties. To piedāvā jaunais LTV1 raidījums "Vēstures skolotājs. Ekspedīcija laikā", sākot no 30.oktobra otrdienās plkst.19.30. Kopumā astoņās ekspedīcijās ceļosim laikā no 9.gs.līdz pat 1991.gada barikādēm.
     RKV komandas varēsiet redzēt divos raidījumos. 6. novembrī plkst. 19:30 11. b klase - producenti ( Kortnija Māra Gurtlava, Kristiāns Grass, Laura Poļanska) un 13. novembrī plkst. 19:30 11. a klase - valodnieki ( Alise Arāja, Miks Mikulskaitis, Arnita Agrita Umalas).

Publicēts pirmdien 29. oktobrī

     Ceturtdien, 25. oktobrī, Latvijas Disleksijas biedrība (LDB) sadarbībā ar "Swedbank" pasniegusi Izcilības balvas skolēniem ar disleksiju, atzinīgi vērtējot šo jauniešu centienus iekļauties vispārējās izglītības procesā un nepadoties sabiedrības neizpratnes un lasīšanas grūtību priekšā.
Balvu – datoru ar visu nepieciešamo speciālo programmatūru cilvēkam ar disleksiju – saņēmuši trīs skolēni, to vidū, Miks Jānis Caune no Rīgas Kultūru vidusskolas.
Lasīt vairāk
Video
Bildes

Publicēts otrdien 2. oktobrī

     29. septembrī Latvijas Universitātes aulā RKV skolēni piedalījās Konfūcija institūta organizētā Rudens festivālā.
Bildes

Publicēts otrdien 2. oktobrī

     No 25. līdz 27. septembrim skolas pagalmā bija vērojama Miķeļdienas izstāde, kurā draudzīgi sadzīvoja dažādi dzīvnieki, svešzemju iemītnieki un neparasti transportlīdzekļi. Skaistās kompozīcijas gatavoja sākumskolas klašu bērni kopā ar saviem vecākiem.
Paldies čaklajiem bērniem un viņu vecākiem par radošo izdomu, atbalstu un atsaucību!
Bildes

Publicēts piektdien 21. septembrī

     Stundu saraksts

Publicēts piektdien 21. septembrī

     Iniciatīvas "Latvijas skolas somas" ietvaros Zinātniskais teātris "Laboratorium" un saldējuma darbnīca no 19. līdz 28. septembrim Rīgas Kultūtu vidusskolā, kur līdzdarbosies 4.c, 5.b, 7.a/b/c, 8.a/b, 9.a/b klašu skolēni. Skolēniem tā ir iespēja ieraudzīt zinātni no citas puses.
Bildes

Publicēts otrdien 11. septembrī

     Nāc mācīties ķīniešu valodu Konfūcija klasē.
Uzzināt vairāk.

Par dkolēna e-karti

     ../ico/izs.png Informācija par skolēna e-karti šeit.

Video

VideoRīgas Kultūru vidusskola

Rīga, Ganību dambis 7,
LV - 1045

Transporti:
5., 9. tramvajs (Kultūru vidusskola);
2. autobuss (Pētersalas iela);
1, 19., 24. trolejbuss (Pētersalas iela).

Kontakti:

E-Klase VISC IZM LNVM Basketbols FIZMIX CAE