Rīgas Kultūru vidusskola

Laikmetīga skola!

Dienas režīms
1.
8.00 - 8.40
2.
8.45 - 9.25
3.
9.35 - 10.15
4.
10.25 - 11.05
Pusdieno 1.a,b,c; 2.a,b; 3.a,b; 4.a; 10.a,b,c klases
5.
11.30 - 12.10
Pusdieno 4.b,c; 5.a,b,c; 6.a,b,c; 11.a,b,c klases
6.
12.35 - 13.15
Pusdieno 7.a,b,c; 8.a,b; 9.a,b; 12.a,b,c klases
7.
13.35 - 14.15
8.
14.20 - 15.00
9.
15.05 - 15.45

Jaunumi


Publicēts ceturtdien 20. jūnijā

     Uz 1. klašu vecāku sapulci 22.08.2019. plkst. 18.00 ielūdz klases audzinātājas Aija Dukure un Inga Kupča-Ķīse. Lai noskaidrotu sava bērna klases audzinātāju, lūdzu zvanīt uz skolas dežuranta vai lietvedības tālruni – 67381099, 67969118.

Publicēts ceturtdien 20. jūnijā

     10. klašu skolēnu un vecāku sapulce 26. augustā, plkst. 17.00, skolas aktu zālē.

Publicēts ceturtdien 30. maijā

Publicēts otrdien 28. maijā

     27.maijā RKV viesojās Latvijas Republikas tiesībsargs Juris Jansons, Bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere, vecākā juriste Anna Krasanova.
     Vizītes mērķis ir iepazīstināt vidusskolēnus ar Tiesībsarga biroja darbu un apbalvot konkursa "Esi radošs- #Radi Likumu!" dalībniekus.
     Par godu Bērnu tiesību aizsardzības konvencijas ratificēšanas 30 gadu jubilejai tiesībsargs organizēja konkursu skolu jauniešiem. Konkursa galvenais uzdevums bija izstrādāt Bērnu tiesību aizsardzības likuma pantus bērniem un jauniešiem draudzīgā valodā.
     Skolēniem bija jāizpilda divi uzdevumi: jāpārveido noteikti Bērnu tiesību aizsardzības likuma panti bērniem un jauniešiem saprotamā un draudzīgā valodā un otrs – jāizveido radošs darbiņš video, komiksā vai citā interesantā formātā par kādu no bērnu tiesībām.
     No vidusskolu komandām 2. vietu iegūst RKV 11.a un 11.b klases komanda "Astoņkājis"(Alise Arāja, Viesturs Markēvičs,Arnita Agrita Umalas, Miks Mikulskaitis, komandas kapteine - skolotāja Ingūna Kasparsone).
Bildes

Publicēts trešdien 22. maijā

     9. klašu "Pēdējais zvans" 2019.
     12. klašu "Pēdējais zvans" 2019.

Publicēts trešdien 15. maijā

     Aprīlī bija izsludināts konkurss par iespēju skolēniem piedalīties izzinošās ekskursijās. Mēneša beigās uzzinājām, ka mēs, RKV 3.a klase, esam uzvarējuši Centrālās finanšu un līgumu aģentūras rīkotajā konkursā "Satiec klātienē ES labos darbus" un dosimies dabas izzināšanas ekspedīcijā uz dabas liegumu Lielajos Kangaros.
     9. maijā devāmies ar Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu izveidotajā dabas takā, kur zinošs gids Uģis Piterāns iepazīstināja un pastāstīja par dabas liegumā mītošo bioloģisko daudzveidību. Pa izbūvēto pastaigu taku un koka laipām izstaigājām dabas taku, daži pat divas reizes uzkāpa 33 metrus augstajā skatu tornī, un interesanti pavadījām laiku kopā!
     Komentāri pēc ekspedīcijas: Kukainis, nokrītot uz muguras, sprakšķ. Dabā ir daudz un dažādu interesantu kukaiņu, piemēram, aveņu astainītis. Purvā priede var augt pat 100 gadus, bet vienalga nav liela. Katrs purvs ir savādāks. Pret nokaltušu koku nevajag atspiesties. Man patīk staigāt dabā. Sākumā, kad tu kāp augšā tornī, tev ir bail, bet, ja kāp otru reizi, tad nav! Es uzzināju, kāpēc putni vairāk dzied no rīta. Es iesaku uzkāpt tornī un pārvarēt savas bailes. Lieliska ekskursija un daudz uzzināju par purvu, piemēram, ka nospiedums saglabājas vairākus gadus!
     Ir jauki kopā ar klasesbiedriem doties ekspedīcijā!
Klases audzinātāja Aija Dukure.
Bildes

Publicēts piektdien 10. maijā

Publicēts ceturtdien 9. maijā

     9. maijā RKV piedalījās "Eiropas eksāmenā". Tā ir iespēja pamatskolas un vidusskolas skolēniem pilnveidot zināšanas un izpratni par Latviju Eiropā, kā arī stiprināt sevī pilsonisko apziņu.
     Pēcpusdienā Skolēnu Padome organizē Eiropas dienas pasākumu - Eiropas Kultūras popiela. Arī šogad priekšnesumi aizved ceļojumā pa Eiropas valstīm. Atbilstoši konkursa kritērijiem: precīzākais valsts kultūras attēlojums, saliedētākais kolektīvs, atraktīvākais priekšnesums, vizuāli radošākie tērpi, 10. - 12.klašu skolēni veido muzikālus priekšnesumus.
     Lai būtu sacensības gars, pasākumu vērtē žūrija: kulturoloģijas skolotāja Sintija Grīsniņa - Grīsle, komponists un akordeonists Jānis Jakovļevs, Skolēnu Padomes viceprezidents Kristers Skraucis, skolas absolvente, dejotāja Viktorija Rodžere.
Paldies Skolēnu Padomei par pasākuma organizēšanu!
Paldies visiem vidusskolas jauniešiem un klašu audzinātājiem par Eiropas kultūras zināšanām un dalību atraktīvajos priekšnesumos!

Bildes

Publicēts piektdien 3. maijā

     7. maijā, plkst. 16:00, 208. telpā Informācijas diena par uzņemšanu Rīgas Kultūru vidusskolā 10. klasē 2019./2020. m.g.

Publicēts otrdien 30. aprīlī

     24. un 26. aprīlī notika ikgadējā "Zvaigžņu stunda". Pasākuma mērķis ir atzinīgi novērtēt un cildināt skolas izglītojamos un pedagogus par sasniegumiem mācību darbā, ārpusskolas pasākumos un citās sabiedrībai nozīmīgās aktivitātēs.
     I nominācija - mācību sasniegumi, kur tiek apbalvoti izglītojamie par labām un teicamām sekmēm. Šogad pirmā nominācija tika dalīta starp eksakto un humanitāro mācību priekšmetu apguvējiem, un diplomus saņēma 274 izglītojamie. II nominācija – mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētāji pilsētas un valsts līmenī. III nominācija - par jaunradi un pašizpausmi. "Izziņas atslēgas" tika pasniegtas nominētiem pedagogiem un skolas darbiniekiem. Jaunie pedagogi, kuri veiksmīgi ir uzsākuši darbu RKV 2018./2019.m.g., saņēma piemiņas zīmi "Mūsējais".
     Re, kā zvaigznēs ierakstīts Tas pats, kas laukos plašos: Jāmeklē sudrabs, tas baltais, kas trīc Tepat - mūsos pašos. (I. Ziedonis).
Paldies skolēniem un interešu izglītības pedagogiem, kuri ceremoniju papildināja ar muzikāliem priekšnesumiem!
Bildes

Publicēts otrdien 30. aprīlī

     29. aprīlī RKV viesojās Spānijas konsuls Huans Pablo Garsija Anduhars (Juan Pablo García Andújar). Konsuls neformālā sarunā ar vidusskolas jauniešiem, kuri mācās spāņu valodu, pastāstīja par Spānijas un Latvijas divpusējām attiecībām. Tika akcentēta Eiropas Savienības nozīme, jo tieši dalība ES Spānijai un Latvijai ir devusi stabilitāti un drošību.
Paldies spāņu valodas skolotājai Gonzalez Jimena!
Bildes

Publicēts otrdien 23. aprīlī

Publicēts pirmdien 22. aprīlī

    

VECĀKU UN PEDAGOGU KONFERENCE
Uz savstarpējo cieņu balstītu Skolas un ģimenes
sadarbības formu pilnveidošana


25.04.2019. plkst.17.00

Mērķis
Rīgas Kultūru vidusskolas (turpmāk - Skola) un ģimenes mērķtiecīga komunikācija izglītojamā personības attīstībai.
Uzdevumi
     1. Organizēt Skolas Domes, pedagogu, vecāku un skolēnu padomes pārstāvju konferenci.
     2. Modelēt Skolas un ģimenes savstarpējās sadarbības formas.

Publicēts pirmdien 22. aprīlī

Publicēts ceturtdien 4. aprīlī

     Skolotāju un vecāku individuālā tikšanās diena 11. aprīlī no plkst. 15:15.
Iepriekš pierakstīties pa tālruni 67381099 vai skolā pie dežuranta.Uz tikšanos skolā!

Publicēts otrdien 2. aprīlī

     1. aprīlī vidusskolas jaunieši sākumskolas bērniem klases stundā organizēja Joku dienas pasākumu. Iet rotaļās, dziedāt, jokot un stāstīt anekdotes patīk visiem gan lieliem, gan maziem.
Paldies 11.b klases skolēniem par pasākuma organizēšanu!
Bildes

Publicēts piektdien 29. martā

     Noskaidroti uzvarētāji eseju konkursā "Eiropas Savienības nākotne: nākošie 15", kurā Latvijas augstskolu un vidusskolu jaunieši bija aicināti sniegt savu skatījumu uz Latvijas vietu un lomu ES tuvāko piecpadsmit gadu perspektīvā.
     Konkursu organizēja Latvijas Politologu biedrība sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.
     Trešo vietu un 100 eiro naudas balvu ieguva mūsu 10.c klases skolnieks Toms Gelpers (konsultante Ingūna Kasparsone).
Apsveicam un lepojamies!

Publicēts piektdien 22. martā

Kā balodis būvē ligzdu?
Cik plats ir vanaga spārnu atvērums?
Kurš putns iemainīja zelta spalvas pret skaistāko balsi pasaulē?

     To visu un vēl vairāk 1.-3.klašu skolēni uzzināja un pieredzēja iniciatīvas "Latvijas skolas somas" ietvaros 20. martā izrādē - lekcijā "PUTNI".
     Izrādes izglītojošo informāciju kopā ar dramaturģiju kopā likuši un stāstu radījuši autori Edgars Lipors, Lilija Lipora, Edgars Niklasons un Goran Gora.
     Iedvesmu šim asprātīgajam un emocionāli ekspresīvajam stāstam izrādes radošā komanda smēlusies latviešu tautas pasakās.
     Dažas skolēnu atziņas pēc izrādes: jāklausa vecāki; pieaugušajiem gandrīz vienmēr ir taisnība; izdari pareizu izvēli un viss būs labi; dažreiz vajag melot, lai būtu interesantāk; ceļojot vari sastapt lietas, ko vēl neesi redzējis; ja notiek neveiksme, nevajag zaudēt prieku un vēlmi to vērst par labu; ne katrreiz patiesība ir tāda, kāda to iedomājamies.
Bildes

Publicēts pirmdien 18. martā

     18. martā iniciatīvas Latvijas skolas somas ietvaros notika prāta spēle "Trāpi simtniekā!". Spēles mērķis ir veicināt skolēnu interesi par Latvijas valsti un tās kultūras vērtībām, attīstīt kritisko domāšanu un spēju sadarboties komandā. Prāta spēli organizē Daugavpils Universitātes (DU), Humanitāro un sociālo zinātņu institūta (HSZI), Kultūras pētījumu centra pētnieki Dr. philol. Žans Badins, Dr. philol. Alīna Romanovska un Dr. philol. Ilze Kačāne sadarbībā ar biedrību "Kultūras artefakts".
     10.c un 10.b klases skolēni tika sadalīti komandās, un spēle norisinājās vairākās kārtās. Tā bija lieliska iespēja nostiprināt savas zināšanas par Latvijas vēsturi, ģeogrāfiju un kultūru. Divas labākās sacentās finālā, kurā noskaidroja erudītāko un veiksmīgāko komandu. Labākā saņēma uzvarētājas kausu un balvas.
     Patiess prieks, ka skolēni parādīja ļoti labas zināšanas par Latviju kopumā.
     Paldies klases audzinātājiem J. Lapinai un A.Bērziņam par atbalstu!
Bildes

Publicēts otrdien 12. martā

     Rīgas pilsētas matemātikas 69. olimpiādē 2. vietu ieguva 6.c klases skolnieks Patrīks Kūla un atzinību ieguva 6.a klases skolnieks Hugo Kincs.
Skolotājas Līga Zālīte un Zane Oše.
Apsveicam un lepojamies!

Publicēts piektdien 8. martā

     20. februārī 1.a,b,c klases svinēja 100 dienu svētkus. Februāris ir mēnesis, kad pirmo klašu skolēni skolā aizvadījuši pirmās 100 mācību dienas. Skolas zālē koši rotājās krāsaini alfabēta burti, katram par godu tika skaitīti dzejoļi un dziedātas dziesmas.
     Mazie pirmklasnieki deva savu solījumu, turot roku uz sirsniņas: *ikdienā pazīt visus saules starus kā alfabēta burtus; *rakstīt gaisā un ūdenī ar pirkstu kā ar zīmuli; *iepazīt putnu un puķu valodu; *saskaitīt gailenes, zemenes; *dalīt riekstus, zīmuļus un arī konfekti vienu; *vērot mākoņus un zīmēt ar varavīksnes krāsām; *vingrot veiklāk, spēcīgāk, ātrāk; *klausīties klusi kā zāle un pumpuri dīkst; *kā skolotāja stāsta par brīnumaino pasauli.
     Ar muzikālu teātra izrādi iepriecināja čaklākie pirmklasnieki. Noslēdzot pasākumu kopīgi ar pedagogiem un atnākušajiem vecākiem bērni gāja rotaļās.
Paldies klašu audzinātājiem un muzikālā teātra skolotājai Ingai Gailei!
Bildes

Publicēts otrdien 5. martā

     Rīgas pilsētas ģeogrāfijas 36. olimpiādē 1. vietu ieguva 11.b klases skolnieks Miks Mikulskaitis un 12.b klases skolnieks Kristaps Pauls Biezais, 2. vietu ieguva 10.c klases skolnieks Toms Gelpers.
Apsveicam un lepojamies!

Publicēts otrdien 5. martā

     RKV vokāli instrumentālais ansamblis Latvijas izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivālā - konkursā "No baroka līdz rokam" ieguva 1. pakāpes diplomu.
Solisti: Dāvids Asaris, Seleste Solovjova-Vlasova, Karlīna Šenknehte. Pavadošā grupa: Valters Grīnfogels, Megija Markūne, Gustavs Miķelsons, Daniela Šarova.
Apsveicam un lepojamies!
Bildes

Publicēts ceturtdien 21. februārī

     18. februārī 2. un 3. klašu skolēniem notika lekcija "Veselīgs uzturs". Skolēniem bija iespēja vairāk uzzināt par veselīga uztura pamatprincipiem.
Paldies Diānai Jakubovičai biedrības "Baltic Nutrition and Health federation" pārstāvei un mūsu skolas vecākam par piedāvājumu papildināt mācību procesu!
Bildes

Publicēts otrdien 12. februārī

     6. februārī 1. - 3. klases svinēja Meteņus sniegotajā skolas sporta laukumā, kur norisinājās atraktīvas izdarības - vizināšanās ar ragaviņām, sniega bumbu velšana un ziemas stafetes. Meteņi ir pavasara sagaidīšanas svētki, tāpēc tika skandinātas latviešu tautas dziesmas. Pēc jautrajām nodarbēm vēl jo gardāka šķita līdzi paņemtā tēja un pīrādziņi! Skolā bērni atgriezās sārtiem vaigiem un atpūtušies.
Paldies 1. - 3. klašu audzinātājiem par pasākuma organizēšana!
Bildes

Publicēts ceturtdien 7. februārī

     6.februārī RKV radošās pašizpausmes "Lietišķās etiķetes" pulciņa nodarbība notika viesnīcas "Avalon Hotel & Conferences" restorānā. Vecākais viesmīlis Reinis Rostoks vadīja nodarbību, kur detalizēti izstāstīja par galda kultūru un viesmīļa ikdienas darbu.
     Nodarbībā bija iespēja nogaršot uzkodas, ko gatavoja šefpavārs Egīls Grīnfelds. Tas bija baudījums gan acij, gan garšas kārpiņām.
     Īpaša pateicība viesu uzņēmējiem - direktoram Dmitrijam Smetaņinam, un šarmantajai pārdošanas un mārketinga nodaļas vadītājai Unai Pilmanei par atbalstu studentu izglītošanā, kura gan sagaidīja skolēnus, gan nodarbības beigās viņiem izrādīja viesnīcu!
     Šis ir labs piemērs, kā interešu izglītība palīdz skolēniem iepazīt dažādu profesiju piedāvājumu Latvijā.
     Paldies Agritai Grosbartei RKV lietišķās etiķetes skolotājai par pasākuma organizēšanu!
Bildes

Publicēts otrdien 5. februārī

     1.februārī Rīgas Kultūru vidusskola tika filmēts "Swedbank" iniciatīvas "Dzīvei gatavs" klips. Filmas mērķis ir piesaistīt dažādu profesiju pārstāvjus piedalīties un vadīt mācību stundas skolēniem. Klipa galvenā varone ir skolniece, kuras sapnis ir kļūt par arhitekti. Kādā no fizikas stundām arī ierodas arhitekte, kura stāsta par fizikas noderību arhitekta darbā. Skolniece iedvesmojas un "savelk kopā", kā fizikā apgūstamā mācību programma būs svarīga nākotnē.
Klipā filmējās 8.a un 8.b klašu skolēni.
Filmas režisors: Reinis Spaile.
Operators: Jānis Andrējevs.
Producenti: film naked.
Klips tiks izmantots kā mācību materiāls un būs pieejams sociālajos tīklos.
Paldies klases audzinātājiem un tehniskajam personālam par filmēšanas priekšdarbu veikšanu!
Bildes

Publicēts pirmdien 4.februārī

Publicēts ceturtdien 31. janvārī

     Studijā "F.O.R.M.A." tapusi ģimenes spēlfilma "Vecā dārza noslēpums". Divu varoņu tēlos ir iejutušies RKV skolēni - Niks Rapšs (5.c) un Emīlija Jakubāne (2.a). Filmas galvenais fokuss ir bērnu četrotne, kuri ir gana atraktīvi, apķērīgi un apņēmīgi. Viņi reizēm ielavās un spēlējas bijušā VEF inženiera, pensionāra Armanda aizaugušajā dārzā. Tomēr idille beidzas, kad uzrodas viltīgais uzņēmējs Kārlis un tad atklājas patiesais vecā dārza noslēpums…

Publicēts piektdien 25. janvārī

     Zvaigžņu stundas norises kārtība.

Publicēts piektdien 21. decembrī

     13. decembrī 12.b klases skolēniem bija iespēja tikties ar fonda Mākslai Vajag Telpu pārstāvēm. Pirmajā nodarbības daļā bija lekcija, kur skolēni iepazinās ar 20.gs. latviešu māksla, otrā daļā – sniegta neliela informācija par fonda darbību un diskusija par laikmetīgo mākslu. Fonda pārstāvēm izdevās ieinteresēt vidusskolēnus domāt par laikmetīgo mākslu un arī turpmāk apmeklēt izstādes. Noslēgumā no fonda RKV bibliotēkai tika uzdāvināta mākslas grāmatu kolekcija.
Informācija

Publicēts pirmdien 10. decembrī

Publicēts piektdien 7. decembrī

     28. novembrī Globālās izglītības nedēļā(GIN) 12. b klases skolēni sadarbībā ar LAPAS noskatījās dokumentālo filmu "PATIESĀ CENA". Tas ir stāsts par "ātrās modes" industrijas aizkulisēm un ēnas pusēm. Producents Maikls Ross saka: "Filma stāsta par to, ko mēs velkam mugurā, kas šo apģērbu ražo, un kā apģērbu ražošana ietekmē pasauli. Filma uzdod jautājumu, kāpēc apģērba cena laika gaitā samazinās, bet apģērba ražošanas ietekme uz vidi un cilvēkiem palielinās. Filma meklē atbildi - kas patiesībā maksā par mūsu apģērbu."

Publicēts otrdien 4. decembrī

     RKV skolēnu mācību uzņēmumu izstāde (izstādes laikā tirdzniecība nenotiek) trešdien, 5. decembrī, garajos starpbrīžos skolas aktu zālē, 4. stāvā.

Publicēts otrdien 4. decembrī

     Piektdien, 30. novembrī skolas folkloras kopas "Krulla" 1. klašu skolēni devās uz multiplikācijas filmu "Saule brauca debesīs". Kinoteātrī viņus intervēja LNT ziņu raidījums "900 sekundes".
Video

Publicēts otrdien 4. decembrī

     Japāņu kino vakars, ceturtdien, 6. decembrī, skolas aktu zālē, plkst. 14.20. Sadarbībā ar Japānas vēstniecību Latvijā.

Publicēts pirmdien 3. decembrī

     1. decembrī Rīgas Tehniskās universitātes telpās norisinājās ikgadējā stāstnieku konkursa "Teci, teci valodiņa" fināls. Tajā stāstīšanas prasmes rādīja 106 jaunie stāstnieki no visiem Latvijas novadiem. Finālsacensībās var piedalīties bērni un jaunieši, kas ieguvuši augstāko vērtējumu konkursa reģionālajās kārtās. RKV folkloras kopas "Krulla" dalībniece - Helma Elvīra Križevica (3.b klase) šī gada 6. novembrī ieguva I pakāpes diplomu konkursa Rīgas pilsētas kārtā. Arī 1. decembrī, sacenšoties ar Latvijas spēcīgākajiem stāstniekiem savā vecuma grupā, Helma ieguva I pakāpes diplomu un goda titulu - Dižā stāstniece.
Sirsnīgi sveicam Helmu!
Paldies visai Križevicu ģimenei par sniegto atbalstu bērnam ceļā uz panākumiem!

Bildes

Publicēts trešdien 28. novembrī

     23. novembrī Napo un zinātnieks ciemojās pie 1. c klases skolēniem. Viņi bērniem rādīja dažādus eksperimentus un stāstīja par sadzīves ķīmiju, par krāsvielām un smaržvielām. Tās ir vielas un lietas, kuras atrodamas lielveikalu plauktos un mājas skapīšos. Varoņu stāsti bija izglītojoši un rosināja diskusiju par specifiskiem darba drošības jautājumiem. Napo piedāvāja praktiskus risinājumus. "Labākais veids, kā mācīties no Napo, ir domāt", tā secina bērni pēc nodarbības.
Bildes

Publicēts pirmdien 26. novembrī

     Šajā mācību gadā turpinam skolēnu apmaiņas programmu ar Kobe Ryukoku High School (Kobe, Japāna). Trīs izglītojamie un skolotājs no Kobe Ryukoku High School viesojās Latvijā un Rīgas Kultūru vidusskolā no 11. līdz 19. novembrim. Oficiālā apmaiņas programmas atklāšanas ceremonija skolā notika 12. novembrī. Ceremonijā piedalījās ne tikai apmaiņas programmas skolēni un skolotāji, bet arī skolas vadība un 10.a,b, 11.a,b un 12.a,b klases. Atklāšanas ceremonijā savu valsti un skolu prezentēja gan Rīgas Kultūru vidusskolas, gan Kobe Ryukoku High School apmaiņas programmas skolēni.
     Atklāšanas ceremoniju vadīja 12.a klases skolnieces Marta Kreicberga un Diāna Leskavniece. Trīs skolēni no Rīgas Kutlūru vidusskolas viesosies Japānā 2019. gada aprīļa beigās.
Bildes

Publicēts ceturtdien 22. novembrī

     15. un 16. novembrī notika Latvijas simtgades koncerti. Katra klašu grupa veidoja priekšnesumu, kam par pamatu izmantoja latviešu tautas dziesmas. Sākumskolas skolēni skaitīja tautas dziesmas par ģimeni un tradīcijām, pamatskolas skolēni nodemonstrēja seno latviešu darba tikumus, vidusskolēni noslēdza koncertu ar skanīgām latviešu tautas dziesmām, kas bija veltītas Dzimtenes mīlestībai.
Paldies par atsaucību un dalību visiem 400 skolēniem, kuri piedalījās koncertos!
Paldies klašu audzinātājiem par atbalstu!
Paldies mūzikas skolotājai un vokālās instrumentālās grupas vadītājai G. Ozolai, folkloras kopas "Krulla" vadītājai I. Bērziņai!
Īpašs paldies latviešu valodas skolotājai Z. Apsalonei par tematisko ievirzi!
Fotografēja Simona Ponediloka (12.b)

Bildes

Publicēts piektdien 16. novembrī

     Mājturības stundās pamatskolas skolēniem Latvijas simtgades pasākumu ietvaros notika dzimtas recepšu apzināšana. Skolēni pierakstīja savas dzimtas recepti - to, kas gaišās emocijās atgādina māju sajūtu, smaržu un ēdiena garšu. Tad, aicinot klases audzinātāju, pie klāta svētku galda bija kopā Latvijas simtgades svētku noskaņās.
Paldies mājturības skolotājiem I. Jaunpetrovičai un E. Zommeram!
Bildes

Publicēts pirmdien 12. novembrī

     No 7. līdz 9. novembrim mūsu skolas skolēni Dāgs Ričards Gromskis, Roberts Lejnieks, Pauls Eduards Rašmanis (8.b) piedalījās konkursā "Ventspils IT Challenge 2018". 8.b puišu komandu strādāja daudz un nopietni, un 494 skolu konkurencē iekļuva finālā. Sīvā 3 valstu - Latvijas, Lietuvas un Igaunijas - konkurencē mūsu skolas komanda PCMania 2 ieguva godpilno 2. vietu. Konkursa laikā tika pārbaudītas prasmes izmantot jaunākās tehnoloģijas un multimediju apstrādes programmas uzdevumu risināšanā.
Paldies skolotājai Sandrai Gromskai par komandas atbalstīšanu visa konkursa laikā!
Bildes

Publicēts piektdien 9. novembrī

Publicēts otrdien 30. oktobrī

     Jebkurš rīdzinieks, aicināts nosaukt pazīstamākos Rīgas objektus, sāks ar Brīvības pieminekli, kam sekos Brāļu kapi. Abi izcilie tēlnieka Kārļa Zāles darbi. Viņam 28.oktobrī 130. jubileja. Brāļu kapi ir vieta, kurp dodamies godināt tos, kas izcīnījuši Latvijas brīvību,un vedam viesus parādīt un pastāstīt, cik varonīga bijusi mūsu tautas vēsture. Saulainajās oktobra dienās 6. - 8. klašu skolēni vidusskolēnu vadībā apmeklēja un iepazinās ar Rīgas Brāļu kapu memoriālo ansambli.
Paldies jaunajiem gidiem: Alisei Arājai, Elizabetei Jankovskai, Arnitai Agritai Umalas, Viesturam Markēvičam(11.a klase), Kortnijai Mārai Gurtlavai, Laurai Poļanskai(11. b klase),Agnesei Mennikai, Emīlijai Dzelzītei,Megijai Ikauniecei, Edgaram Veserim(11.c klase), Jānim Sārtam, Kristeram Skraucim, Dāvim Rašalam( 12.b klase), Robertam Freimanim, Armandam Džigunam( 12.c klase)!

Publicēts otrdien 30. oktobrī

     Iespējams sēžot skolas solā un pāršķirstot mācību grāmatu, nemaz nevar iedomāties,kur ved Latvijas ceļi? Latvijas vēsturi - iepazīt un ieraudzīt, izbaudīt, izjust - aktīvi darbojoties. To piedāvā jaunais LTV1 raidījums "Vēstures skolotājs. Ekspedīcija laikā", sākot no 30.oktobra otrdienās plkst.19.30. Kopumā astoņās ekspedīcijās ceļosim laikā no 9.gs.līdz pat 1991.gada barikādēm.
     RKV komandas varēsiet redzēt divos raidījumos. 6. novembrī plkst. 19:30 11. b klase - producenti ( Kortnija Māra Gurtlava, Kristiāns Grass, Laura Poļanska) un 13. novembrī plkst. 19:30 11. a klase - valodnieki ( Alise Arāja, Miks Mikulskaitis, Arnita Agrita Umalas).

Publicēts pirmdien 29. oktobrī

     Ceturtdien, 25. oktobrī, Latvijas Disleksijas biedrība (LDB) sadarbībā ar "Swedbank" pasniegusi Izcilības balvas skolēniem ar disleksiju, atzinīgi vērtējot šo jauniešu centienus iekļauties vispārējās izglītības procesā un nepadoties sabiedrības neizpratnes un lasīšanas grūtību priekšā.
Balvu – datoru ar visu nepieciešamo speciālo programmatūru cilvēkam ar disleksiju – saņēmuši trīs skolēni, to vidū, Miks Jānis Caune no Rīgas Kultūru vidusskolas.
Lasīt vairāk
Video
Bildes

Publicēts otrdien 2. oktobrī

     29. septembrī Latvijas Universitātes aulā RKV skolēni piedalījās Konfūcija institūta organizētā Rudens festivālā.
Bildes

Publicēts otrdien 2. oktobrī

     No 25. līdz 27. septembrim skolas pagalmā bija vērojama Miķeļdienas izstāde, kurā draudzīgi sadzīvoja dažādi dzīvnieki, svešzemju iemītnieki un neparasti transportlīdzekļi. Skaistās kompozīcijas gatavoja sākumskolas klašu bērni kopā ar saviem vecākiem.
Paldies čaklajiem bērniem un viņu vecākiem par radošo izdomu, atbalstu un atsaucību!
Bildes

Publicēts piektdien 21. septembrī

     Stundu saraksts

Publicēts piektdien 21. septembrī

     Iniciatīvas "Latvijas skolas somas" ietvaros Zinātniskais teātris "Laboratorium" un saldējuma darbnīca no 19. līdz 28. septembrim Rīgas Kultūtu vidusskolā, kur līdzdarbosies 4.c, 5.b, 7.a/b/c, 8.a/b, 9.a/b klašu skolēni. Skolēniem tā ir iespēja ieraudzīt zinātni no citas puses.
Bildes

Publicēts otrdien 11. septembrī

     Nāc mācīties ķīniešu valodu Konfūcija klasē.
Uzzināt vairāk.

Par dkolēna e-karti

     ../ico/izs.png Informācija par skolēna e-karti šeit.

Video

VideoRīgas Kultūru vidusskola

Rīga, Ganību dambis 7,
LV - 1045

Transporti:
5., 9. tramvajs (Kultūru vidusskola);
2. autobuss (Pētersalas iela);
1, 19., 24. trolejbuss (Pētersalas iela).

Kontakti:

E-Klase VISC IZM LNVM Basketbols FIZMIX CAE