Get Adobe Flash player

Šodien ir
2018. gada 18. janvāris

Navigācija
Sākums    Lapas karte    Foto

Aktuāli

Stundu laiki
Informācija Stundu laiki

RKV tīmeklī

Konfūcija klase

Skolēnu padome

Iesakām
E-Klase

Formas

VISC

Skolas.lv

IZM

LNVM

Basketbols

FIZMIX

VingroSev
head/index.jpg

Publicēts pirmdien 15. decembrī


Publicēts trešdien 10. janvārī
     Japānas apmaiņas programma 2017./2018.      2017./2018. m.g. Rīgas Kultūru vidusskolā sāk skolēnu apmaiņas programmu ar Kobe Ryukoku High School (Kobe, Japāna). Divi izglītojamie un skolotājs no Kobe Ryukoku High School viesosies Latvijā un Rīgas Kultūru vidusskolā no 7. līdz 14. janvārim. Oficiālā apmaiņas programma notika 8. septembrī. Skolēni no Rīgas Kutlūru vidusskolas viesosies Japānā šā gada aprīļa beigās.
Bildes

Laimīgu un panākumiem bagātu Jauno gadu!!!


Publicēts ceturtdien 14. decembrī


Publicēts ceturtdien 14. decembrī


Publicēts piektdien 8. decembrī
     5. decembrī RKV 7.a un 7.b klases skolēni iesaistījās Jauno Arhitektu apvienības vadītajā projektā "Skolnieks Pētnieks Pilsētnieks" (SPP). SPP darbnīcā "ĒKA UN ENERĢIJA" skolēni veidoja brīvdienu māju, iekļaujot to piedāvātajā vidē (kopā 6 atšķirīgas vides): mežs + kalns; mežs + klajums; upe + mežs + kalns u.c. Plānojot brīvdienu mājas, bija nosacījums, izmantot atjaunojamos dabas energoresursus. (saule, vējš, zeme, ūdens, biomasa). SPP māca domāt, argumentēt savu viedokli, sadarboties grupās. Skolēniem tā bija vienreizēja iespēja pārliecināties, kur reāli pielietojamas zināšanas, kas tiek iegūtas matemātikā, fizikā, dabas zinībās, mākslas stundās. Nodarbībā ĒKA UN ENERĢIJA bija ļoti labi izplānota gan teorētiskā, gan praktiskā daļa. Vislielākais ieguvums bija tas, ka skolēni nelielās grupās varēja darboties kopā ar profesionāļiem, kas viņiem palīdzēja saskatīt cilvēka ietekmi uz apkārtējo vidi, mācīties, kā lietderīgi izmantot dabas resursus, kā sabalansēt savas vēlmes ar dabas vidi. Valdīja pozitīva, radoša, darbīga gaisotne. Skolēniem bija gandarījums par paveikto.
Paldies Indrai Ķempei – SPP koordinatorei un liels paldies arhitektiem – Ievai Skadiņai, Agnesei Lācei, Ilvai Cīrulei, Irbei Šmitei, Norai Saulespurēnai, Viktorijai Barinovai.
Bildes

Publicēts piektdien 8. decembrī
     Skola sadarbībā Japānas vēstniecību Latvijā 7. decembrī organizēja ikgadējās Origami un Kaligrāfijas darbnīcas.
Bildes

Publicēts pirmdien 27. novembrī
     Viena no RKV tradīcijām novembrī ir pārgājiens pāri Tīreļpurvam 9. un 12. klašu skolēniem, lai aplūkotu vietas, kur risinājās leģendārās Ziemassvētku kaujas. 24. novembrī 12. a un 12. b klases skolēni vēsturnieka Toma Gulbja vadībā devās izzinošā pārgājienā pāri Tīreļpurvam, iepazinās ar strēlnieku sadzīvi Pirmā pasaules karā, atradās gan krievu, gan vācu nocietinājumos, blindāžās, apskatīja ekspozīciju Ziemassvētku kauju muzejā "Mangaļi", guva nelielu rūdījumu fiziskajās aktivitātēs, aizdedza svecītes Antiņu un Peitiņu kapos kritušo piemiņai.
Bildes

Publicēts piektdien 17. novembrī
     16. novembrī notika Latvijas valsts svētku nedēļas koncerts "MANA DĀVANA LATVIJAI".
Paldies par organizēšanu un piedalīšanos interešu izglītības pulciņu dalībniekiem un pedagogiem: Ritai Lazarei, Karīnai Tatarinovai, Rihardam Leperam un Evitai Rusovai!
Paldies vidusskolēniem, kuri pārsteidza ar priekšnesumu dažādību!
Bildes

Publicēts ceturtdien 16. novembrī

Latvija bilžu rāmītī

Publicēts ceturtdien 16. novembrī
     14. novembrī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā tika atvērts Latvijas simtgadei veltītais Gadsimta albums - virtuāla attēlu galerija vietnē www.latvijasgadsimts.lv, kurā ikviens aicināts pievienot savu fotogrāfiju un stāstu par savas ģimenes un dzimtas, darba kolektīva vai organizācijas vēsturē svarīgu notikumu, personību vai vietu Latvijā laika periodā (1914-2017).
     Albuma atklāšanā piedalījās Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde, LNVM direktors Arnis Radiņš, izstādes "Latvijas gadsimts" darba grupas vadītājs Toms Ķikuts, Latvijas Televīzijas, Latvijas Radio, Latvijas Nacionālās informācijas aģentūras LETA, portāla delfi.lv un Rīgas Kultūru vidusskolas pārstāvji.
     12.a klases skolēns Raimonds Rublovskis albumam pievienoja attēlu, kurā redzams viņa vecvectēvs - Brīvības cīņu dalībnieks, brīvprātīgais Mārtiņš Kalsers kopā ar dienesta biedru Latgales frontē.
Fotogrāfiju autors Valters Lācis(LNVM)
Vēstures skolotāja Ingūna Kasparsone.

Bildes

Publicēts trešdien 15. novembrī
     14. novembrī 7.a, b, 8.a, b klases izglītojamajiem notika nodarbības, kuras vadīja Lielvārdes novada jaunsargu vienības instruktors Mārtiņš Ruģēns.
     Jaunsardzes darbības mērķis ir jaunatnes izglītošana valsts aizsardzības jomā un pilsoniskās apziņas un patriotisma veicināšana.
Bildes

Publicēts trešdien 15. novembrī
     Lāčplēša dienā - 11.novembrī RKV folkloras kopa "Krulla" piedalījās Kultūras centra "Ritums" rīkotajā koncertā "Vai tādēļ nedziedāju?".
     Bērni dziedāja karavīru dziesmas, vēlāk kopā ar vecākiem piedalījās darbnīcās, kur izgatavoja gaismas laternas un svētku piespraudes, bet pēc tam devās nolikt svecītes pie Rīgas pils mūra.
Paldies vecākiem un bērniem par skaisto kopā būšanu svētkos!
Folkloras kopas vadītāja Ieva Bērziņa


Publicēts pirmdien 6. novembrī

99. Latvijas jubilejas pasākumu norise

Publicētsceturtdien 2. novembrī
     Pirms brīvlaika 10. b klase apmeklēja Modes muzeju un Latvijas Nacionālo vēstures muzeju.Izstādes "Austrumu noslēpumi. Rietumu mode un Ķīna" pamatā ir ievērojamā modes mākslinieka Aleksandra Vasiļjeva kolekcija.Skolēni iepazinās ar Ķīnas kultūras gadsimtiem ilgo ietekmi uz Rietumu modi, zīda un porcelāna noslēpumiem, slavenākajiem ķīniešu izgudrojumiem.
    Par vēsturi, par cilvēku drosmi, par atbildību aicināja domāt izstāde "Daugavai būt".Izstādes veidotājs Dainis Īvāns aicināja jauniešus aizdomāties par diviem Daugavai liktenīgiem notikumiem- sabiedrības cīņai par Pļaviņu HES apdraudētā Kokneses kanjona un Staburaga saglabāšanu un kampaņai pret Daugavpils HES celtniecību, kas būtu pazudinājis Daugavas lokus.
Bildes

Publicēts ceturtdien 14. septembrī
     13. septembrī skolā Dzejas dienu ietvaros viesojās dzejnieks no Skotijas Ryan van Winkle un jaunā latviešu dzejniece Ilze Pizāne. Vidusskolēniem bija iespēja pārrunāt un radoši strādāt ar dzejas tulkošanu. Viņi pierādīja savu kompetenci un prasmi darbā ar latviešu un angļu autoru darbiem.
Paldies bibliotekārēm un latviešu, angļu valodas skolotājiem pār pasākuma organizēšanu!
Bildes

Publicēts ceturtdien 7. septembrī


Publicēts pirmdien 28. augustā
     ../ico/izs.png Informācija par skolēna e-karti šeit.

Video


Video


Uz augšu